Розівський районний краєзнавчий музей

Розівський районний краєзнавчий музей — наймолодший з районних музеїв Запорізької області. Його було відкрито в районному будинку культури і творчості 7 листопада 2014 р. Втім, перша спроба створити краєзнавчий музей у Розівці відноситься до далекого травня 1965 року. Відкритий тоді музей функціонував на громадських засадах до середини 90-х років. Старше покоління розівців пам’ятають його насичені і цікаві, як для селищного музею, експозиції.

Теперішня експозиція музею розміщена у двох залах. Вона складається з наступних розділів: природа, прадавні часи, доба заселення та розвитку території району, історія району у часи Другої світової війни та новітнього періоду.

 

Природа Розівщини представлена в експозиції гербаріями рідкісних видів рослин та викопними рештками тварин. Стародавня історія представлена археологічними знахідками — кременевими знаряддями праці, керамікою. Окремий зал займають етнографічні предмети періоду заселення краю.

Розділ новітньої історії репрезентують комплекс періоду Другої світової війни: особисті речі розівців, які приймали участь у війні, речі, знайдені на місцях бойових дій, документи, фотографії, а також комплекс, присвячений ветеранам Афганської війни.

Справжньою родзинкою музею стали невеличкі діорами, що показують Державний природній заповідник «Кам'яні Могили», та історичні сюжети — битву на Калці та бій радянської армії з німецькою часів Другої світової війни.

Всього в колекції музею сьогодні перебуває понад 500 предметів. В зборі матеріалів для майбутньої експозиції музею приймали участь завідуючий відділенням Українського степового природного заповідника НАН України «Кам’яні Могили» В.О. Сіренко, краєзнавці В.І. Марюха, С.П. Шевчук, П.П. Осадчук, В.М. Климов; голова УСВА С.С. Сівер, а також О.П. Батичко, В.С. Шило, О.І. Матвієнко, О.Г. Мальований, А.І. Сергієнко, О.І. Гнатишин, В.І. Хілобок, І.А. Баранова, родина І.В. Білого, В.К. Савченко. Крім того, музей отримав матеріали від Запорізького обласного та Маріупольського міського краєзнавчих, Волноваського, Володарського, Гуляйпільського районних краєзнавчих музеїв і Музею розвитку Донецької залізниці.

Візит

Адреса

70500, смт Розівка, вул. Леніна, 92

 

Телефон

(06162) 97-1-27