Національний історико-археологічний заповідник «Кам'яна Могила»

Національний історико-археологічний заповідник «Кам’яна Могила» знаходиться в мальовничій долині річки Молочна неподалік селища Мирне.

 

Пам’ятник Кам’яна Могила є культовим комплексом, єдиним місцем у всій Східній Європі, де зберігся наскальний живопис періоду від пізнього палеоліту до середньовіччя. Пагорб нараховує близько 3 тисяч плит, під якими знаходиться 65 гротів та печер, рясно вкритих петрогліфами.

 

Сам пагорб Кам’яної Могили — унікальний природній об’єкт. Це останець пісковику Сарматського моря, що вкривало частину сучасної Запорізької області 14 мільйонів років тому. З часом море відійшло, а піщаний пагорб під дією вітру та сонця отримав сучасну форму.

 

Петрогліфи Кам’яної Могили давніші від Стоунхенджа та пірамід Єгипту. В її гротах та печерах протягом багатьох тисячоліть здійснювалися культові обряди. Про це свідчать наскальні малюнки, що відображають первісні форми релігії.

 

На території заповідника розміщений музейний комплекс, в якому представлені унікальні експонати, що відображають побут та культуру первісних людей. Більшість з них — результат археологічних розкопок у заповіднику. Особливе місце займають малюнки, що ілюструють духовну культуру та вірування давніх мешканців регіону, а також антропоморфні стели та половецькі скульптури.

 

Візит

Адреса

пмт. Мирне, Мелітопольського р-ну

 

Телефон

(0619) 49-46-70

 

Графік роботи

з 9.00 до 18.00

без перерви

 

Вихідні

без вихідних

 

Сайт

www.stonegrave.org


Афіша

Уважаемые гости!

С 1 сентября в зале музея заповедника "Каменная Могила" экспонируется творческая выставка деревянной скульптуры работы нашего сотрудника, зав. отделом охраны памятников культурного наследия заповедника, археолога Виктора Джоса. Представленные на выставке работы выполнены из дерева (Скумпия) в технике объемной скульптуры, плоской и прорезной резьбы. 

В основу работ положены традиции скифо-сибирского (скифо-сарматского) звериного стиля, который был присущ творчеству многих индоиранских кочевых народов «Великой степи». Для этого стиля было характерным изображение как реальных животных (хищников и травоядных), так и разнообразных фантастических существ. Формирование происходило под влиянием искусства Древней Греции, Древнего Ирана и Китая...