Токмацький міський краєзнавчий музей

Музей розміщено в колишній будівлі 4-класної школи з трудовим навчанням, зведеної купцем Горобцовим у 1900 р. Сьогодні у фондах музею зберігається понад 17 тисяч предметів, багато з яких — унікальні. У 14 залах музею розміщені експозиції з природи та історії Токмаччини.

 

У залі «Природа краю» виставлені рештки скелету південного слона, яким понад 2 – 4 млн. років. У вітринах експозиції представлені опудала тварин і птахів. Серед них є рідкісні птахи, що занесені до Червоної Книги України:  орлан-білохвіст, ходуличник.

 

У розділі «Археологія» представлені речі, що були знайдені під час археологічних розкопок курганів у 1980 – 1982 рр., а саме: гончарний посуд,  ручні рубила, різці, пластини, відщепи, кам’яні сокири тощо.

 

В етнографічному залі музею можна ознайомитися з предметами побуту населення краю другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Тут показані буденний та святковий одяг, вишиті рушники, колекція прасок, самоварів, музичні інструменти, мідна церковна купель, посуд заводу Кузнєцова, ткацький станок, дерев’яні знаряддя праці, гончарний круг та велика колекція глиняного посуду.

 

В чотирьох залах музею розташована експозиція, присвячена Другій світовій війні. У вітринах представлені фотографії та особисті речі токмачан, які брали участь в обороні м. Бреста, м. Севастополя, м. Ленінграда, м. Одеси, м. Москви. В залі окупації представлені фотографії та особисті речі членів Токмацької підпільно-диверсійної групи, в’язнів концтаборів. Крім того, в експозиції є документи і фотографії учасників штурму Берліну та учасників параду Перемоги.

 

В музеї варто також побачити колекції монет, марок, посуду, черепиці, картин.

 

Візит

Адреса

71700, м. Токмак, вул. Революційна, 29

 

Телефон

(06178) 2-66-00

 

Графік роботи

з 8.00 до 17.00

без перерви

 

Вихідні

субота, неділя