Пологівський районний краєзнавчий музей

Будівля музею — одна з найстаріших у місті. Свого часу, це була оселя заможних купців, братів Сандомирських, власників скляного заводу станції Пологи. Після подій 1917 року тут знаходилася Пологська міліція, згодом — банк. А з 1968 року — функціонує краєзнавчий музей. Ініціатором його створення і першим директором був краєзнавець О.В. Чудновський.

 

Історія заснування та розвитку краю висвітлена в 6 експозиційних залах: «Природа Пологівщини», «Археологія та заселення краю», «Наш край на початку ХХ століття», «Пологівський район напередодні та в роки ІІ Світової війни», «Сучасність рідного краю» та виставкова зала.

 

Музейний фонд налічує майже 11 тисяч предметів. Гордістю музейної колекції є кам’яні ідоли половецького періоду ХІ – ХІІ ст. н.е., знахідки під час археологічних розкопок курганів, предмети побуту і сільськогосподарський реманент перших переселенців, фото та документи, що свідчать про будівництво Катериненської залізниці та заснування міста Пологи, особисті речі, відзнаки героїв-земляків. Експозицію доповнюють діорами «Розробка Положського родовища каолінів та вогнетривких глин» та «Кінсько-Роздорівське водосховище». Привертають увагу відвідувачів цікаві інтер’єри: «Куточок селянської хати», «Оселя міщанської родини», «Пологи – залізничне містечко», «Оселя пологівців 70-х років ХХ століття». Чільне місце займає експозиція, що висвітлює діяльність найбільших підприємств району, зокрема: ПАТ «Пологівський олійноекстракційний завод», ТДВ «Пологівський хімічний завод «Коагулянт», ТОВ «Дніпрокераміка», ЗАТ «Гірничодобувна компанія «Мінерал». Життя та досягнення відомих пологівців та вихідців з району відображає експозиція «Славиться Пологівщина земляками».

 

Колектив музею активно популяризує історико-культурну спадщину краю: оновлює експозиції, проводить змістовні музейні уроки, виставки з фондів музею та робіт народних умільців, музейні спектаклі, веде рубрику «Краєзнавча хвилинка» на районному радіомовленні, випускає інформаційно-довідкову листівку «Краєзнавчий вісник» та інше. Це привертає увагу до музею, як до туристичного об’єкту.

 

Візит

Адреса

70600, м. Пологи,

пров. Водопровідний, 10

 

Телефон

(06165) 2-25-82, 2-39-50

 

Графік роботи

з 8.00 до 17.00,

п'ятниця — з 8.00 до 15.45

обідня перерва: з 12.00 до 12.45

 


субота, неділя