Оріхівський районний краєзнавчий музей

 

Оріхівський районний краєзнавчий музей було відкрито у 1995 р. до 52-ї річниці визволення міста. Музей розташовано у будинку, зведеному у 1893 р. в стилі українського класицизму. Великий і просторий одноповерховий будинок — взірець казарменої архітектури кінця ХІХ ст. До 1917 р. тут перебувала міська управа, після — ревком, виконком міської ради, районний народний суд. У 1954 – 1992 рр. будівлю займав державний банк.

В музеї відкриті для відвідування зали стародавньої історії, етнографії та зал «Оріхівщина в роки Великої Вітчизняної війни». У фондах оріхівського музею зберігається понад 6 тис.

У залі «Археологія» можна побачити скам’яніли рештки тварин, засоби праці стародавньої людини, керамічні вироби, зброю. Окремі вітрини присвячено історії Оріхівщини доби козацтва, козацьким зимівникам. Тут представлені як оригінальні експонати, так і копії предметів давнини.

 

 

У виставковій залі працює етнографічна виставка, де показані предмети побуту ХІХ – початку ХХ ст.: одяг, посуд, рушники, праски, самовари та багато іншого. Деякі предмети музейні працівники дозволяють потримати в руках.

 

 

Найбільший зал музею займає експозиція, присвячена подіям ІІ Світової війни. Тут можна побачити зброю тих часів, а також дізнатися чимало цікавого про людей, які боронили Оріхівщину від ворога.

 

 

Крім того, в музею постійно відбуваються музейні уроки, свята, майстер-класи, а також виставки місцевих художників та майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

 

Візит

Адреса

70500, м. Оріхів, вул. Ленінградських курсантів, 38

 

Телефон

(06141) 4-30-97

 

Графік роботи

8.00 – 17.00

 

Вихідні

Неділя