Мелітопольський міський краєзнавчий музей

В історичному центрі Мелітополя привертає до себе увагу старовинна триповерхова будівля. Тут з 1967 р. розташований Мелітопольський міський краєзнавчий музей.

 

Відкриття Мелітопольського краєвого музею для відвідувачів відбулося 1 травня 1921 р. Біля його витоків був відомий дослідник старожитностей краю, педагог, музейний діяч Д. Я. Сердюков. За успіхи в науковій і просвітницькій діяльності у 1934 р. музей став установою обласного значення.

 

Зібрання музею нараховує понад 45 тис. предметів і складається з археологічної, нумізматичної, етнографічної, художньої, геологічної, палеонтологічної, ботанічної, зоологічної, ентомологічної колекцій. Справжньою окрасою музею є графічні та живописні твори уродженця м. Мелітополь, художника світового значення О. Г. Тишлера.

 

Експозиції музею розташовані у 17 залах на трьох поверхах. На другому поверсі представлена чудова етнографічна колекція другої пол. XIX– поч. XXст.: жіноче та чоловіче буденне та святкове вбрання, предмети побуту, сільськогосподарський реманент, кухонний та столовий посуд українців, росіян, болгар, а також представників інших етносів.

 

У залах відділу природи можна дізнатися про ґрунти, рельєф, фенологію краю, побачити різноманітних представників пташиного світу та мешканців річки Молочної, здійснити прогулянку до Молочного лиману, зблизька розглянути колекцію комах занесених до Червоної книги. В новій експозиції «Викопна фауна краю» представлені скам’янілі рештки мамонта, південного слона, шерстистого носорога, велетенського оленя, дикого коня, а також скам’янілі дерева.

В музеї зібрано велику колекцію, присвячену подіям Другої світової війни та зокрема Мелітопольській наступальній операції 1943 року. В залах третього поверху експонується чимало особистих речей, фотографій та документів Героїв Радянського Союзу, вогнепальна зброя тощо.

В залах третього поверху можна також оглянути виставки меблів та посуду ХІХ – ХХ ст., а також нову експозицію, присвячену почесним громадянин м. Мелітополь.

Візит

Адреса

72312, м. Мелітополь,

вул. К. Маркса, 18

 

Телефон

(0619) 44-45-14, 42-18-42

 

Графік роботи

з 9.00 до 16.00

без перерви

 

Вихідні

понеділок

 

Сайт

melitopol-museum.jimdo.com


Афіша