Дніпрорудненський міський краєзнавчий музей

Дніпрорудненський міський краєзнавчий музей був заснований з нагоди 40-річного ювілею міста (у 2001 році). В музейних фондах зберігається понад 2 600 експонатів. Музей складається з семи розділів: «Природа краю», «Стародавня історія краю», «Запорізький залізорудний комбінат», «Наше місто», «Зал пам'яті 1941 – 1945», «Країна дитинства» та виставковий зал.

 

В залі «Природа краю» відвідувачі зможуть познайомитись з особливостями природи нашого краю, побачити діорами «Дніпровські плавні», дізнатися про те як виглядав наш край до будівництва «Каховського водосховища».

 
Зал «Стародавня історія краю» розповідає про побут людей від часів палеоліту і до початку ХХ століття. Тут можна побачити і діораму «Запорозька Січ» і макет української хатини кінця ХІХ – початку ХХ століття та предмети побуту українських селян того часу.
 

В залі «Запорізький залізорудний комбінат» окрім документів і фотографій з історії ЗЗРК представлені знаряддя праці шахтарів, зразки руди, діорама квершлагу та інше.

 

Зал «Наше місто» розповідає про історію будівництва та розвитку міста Дніпрорудне. Також тут представлені експозиції, присвячені почесній громадянці нашого міста, народній артистці Олені Філіп'євій, а також чемпіона зі східних єдиноборств Миколая Бурлі. В залі під час екскурсій транслюються тематичні відеофільми.

 

В «Залі пам'яті 1941 – 1945» представлено понад 100 експонатів основного фонду, що розповідають про подвиг наших людей під час Великої Вітчизняної війни. Тут представлений патефон часів війни, який працівники музею вмикають під час екскурсій.

 

В залі «Країна дитинства» зібрані експонати, пов'язані з дитинством. Це і свідоцтва про освіту, підручники, платівки, шкільна парта, шкільна форма радянських років, іграшки, колекція фотоапаратів, перші комп'ютери та інше. Тут є програвачі 1962 та 1970 років, що працюють і на яких прослуховують старі пісні. Крім того є радіоприймач 1949 року, який теж працює і відвідувачі мають можливість все це прослухати під час екскурсій.

 

У виставковій залі протягом року змінюються виставки, тому кожний раз можна побачити щось нове, познайомитись з творчістю людей нашого міста та краю.

 

Візит

Адреса

м. Дніпрорудне Василівського району,

вул. Набережна, 13, приміщення ПК «Гірняк»

 

Телефон

() 6-27-81

 

Прийом відвідувачів

з 9.30 до 12.00

з 15.00 до 17.00

 

Вихідні

субота, неділя

 

Сайт

www.dneprorudnoe.info/user/322