Бердянський міський краєзнавчий музей

Бердянський краєзнавчий музей було засновано у 1929 році і розміщено в одному з найкрасивіших будинків міста – колишній міській управі. Згодом для музею надали іншу будівлю, в якій свого часу знаходився Бердянсько-Ногайський банк. Після окупації у 1944 році краєзнавчий музей поновив свою роботу у приміщенні колишньої приходської школи католицького храму. З 1958 року і до цього часу музей розміщується на першому поверсі триповерхового житлового будинку.


Сьогодні музей носить ім'я етнографа, краєзнавця, фольклориста і діалектолога, уродженця м. Бердянська В.Г. Кравченка.

У фондах музею зберігається майже 80 тис. музейних предметів, серед них цікаві музейні колекції, унікальні рукописні джерела з історії міста і краю, окремі раритети. Наукові розробки музею втілюються у музейних виданнях. Бердянський краєзнавчий музей є гідним учасником Всеукраїнських конкурсів, музейних фестивалів, численних науково-практичних конференцій різноманітної тематики.

 

Перед музеєм відвідувачів зустрічає одна з найбільших в регіоні колекція скіфських та половецьких кам’яних скульптур.

Експозиція музею складається з відділів: дорадянського, радянського, сучасності та відділу природи.

Велику увагу в музеї приділяють популяризації української культури. В стінах музею було відтворено інтер’єр української селянської хати ХІХ ст. Тут регулярно відбуваються музейні спектаклі за народним та релігійним календарями. Також в музеї представлені деякі національні меншини, зокрема працюють тематичні експозиції «Греки в Бердянську», «Болгари в Таврії» тощо. 

Візит

Адреса

м. Бердянськ, пр. Перемоги, 14

 

Телефон

(06153) 3-65-70

 

Графік роботи

з 9.00 до 17.00

 

Вихідні

п'ятниця

 

Сайт

www.bkm.zp.ua